تعمیرات تجهیزات شبکه


تعمیرات تجهیزات شبکه

با توجه به حساسیت پیکربندی و قیمت بسیار بالای تجهیزات شبکه،گاهی اوقات امکان جایگزین کردن دستگاه های جدید وجود ندارد،لذا با توجه به قدرت تعمیرو موجود بودن قطعات استوک و یا نو این امکان فراهم می یابد که با کمترین هزینه و با دقت بالای تعمیر،دستگاه معیوب به ادامه وظایف خود بپردازد.

1-تعمیر سرور،پیکر بندی و اعمال RAID

برای تعمیر تجهیزات شبکه، نیاز به بررسی کلیه قطعات سازنده این سیستم می باشد. یکی از موارد این فرآیند، تعمیر سرور می باشد. سرورها به دونوع کلی اختصاصی و مجازی تقسیم می شوند. برای تعمیر سرور در تجهیزات شبکه، نیاز به اطلاعات و تخصص در زمینه نرم افزار، طراحی سایت، دامنه و … می باشد. پس از بررسی این موارد توسط مهندسین نرم افزار، مشکل برطرف شده و با تصحیح عملکرد سرورها، مشکل تجهیزات شبکه نیز حل می شود.

2-تعمیر سوئیچ

تعمیر سوئیچ نیز یکی دیگر از مباحثی است که در تعمیر تجهیزات شبکه دل جایگاه ویژه ای دارد. در ابتدا باید ذکر کنیم که سوئیچ یکی از بخش های سخت افزاری در تجهیزات شبکه است. این قطعه بسیار کوچک، وظیفه متمرکز سازی ارتباطات بین دستگاه های موجود در شبکه را بر عهده دارد. با توجه به نقش این قطعه، بروز مشکل در آن می تواند مشکلات جدی را در روند عملکرد تجهیزات شبکه مورد نظر ایجاد نماید. بنابراین در صورت بروز هرگونه اختلال و نقص در سوئیچ، باید اقدام به تعمیر تجهیزات شبکه دل در اسرع وقت شود

3-تعمیر روتر

نکته ویژه ای که در مورد روتر وجود دارد، شباهت آن با سوئیچ است. البته این شباهت تنها محدود به ظاهر بوده و این دو قطعه دارای تفاوت های عملکردی با یکدیگر هستند. ارسال بسته هایی حاوی آدرس های مقصد، اصلی ترین وظیفه روتر در تجهیزات شبکه می باشد. جالب است بدانید که این قطعه زمانی مناسب است که شبکه داخلی به یک شبکه گسترده متصل شده باشد. تعمیر روتر نیز نیاز به تخصص داشته و نباید به افراد مبتدی و بی تجربه سپرده شود.

4-تعمیر مودم

شاید بتوان یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در تجهیزات شبکه را مودم عنوان کرد. این قطعه در واقع اولین نقطه شروع برای برقراری ارتباط بین کامپیوترهای موجود در تجهیزات شبکه است. مودم در کنار قطعات دیگری همچون سوئیچ و روتر، عملیات انتقال آدرس ها و ارسال بسته ها بین تجهیزات شبکه های گسترده را انجام می دهد. از این رو برای تعمیر تجهیزات شبکه، این قطعه و چگونگی عملکرد آن از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است

5-تعمیر و پیکربندی دستگاه های نظارتی

دستگاه های دی وی آر اگر به خوبی مراقبت نشوند در طول مدت استفاده دچار خرابی ها و مشکلاتی می شوند. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که همکاران ما در واحد تعمیراتNVR- DVRهمواره آماده اند تا دستگاه دی وی آر شما را به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت و البته در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر کنند.

6-تعمیرو نظارت UPS

منبع تغذیه بدون وقفه نیز ممکن است گاهی دچار مشکل شده و درست کار نکند. وقتی اینورتر یو پی اس قادر به تولید ولتاژ یا فرکانس مناسبی در ترمینال های خروجی نباشد، عملکرد دستگاه با مشکلات متعددی مواجه می شود. بخش کنترل یو پی اس اصلی ترین بخش این دستگاه است که در اثر عوامل مختلف دچار مشکل می شود. پس از انجام مراحل تعمیرات ups و رفع مشکل اینورتر، سوئیچ استاتیک به طور خود کار بار را به خروجی اینورتر متصل می کند و مشکل برطرف می گردد.

به طور کلی خرابی این محصول با توجه به نوع فعالیتی که دارد، چندان دور از ذهن نبوده و اصلا اتفاق غیر عادی تلقی نمی شود. آنچه اهمیت دارد این است که با توجه به سیستم ساختاری پیچیده یو پی اس، مراحل بررسی، عیب یابی و تعمیر آن توسط افرادی انجام شود که از نهایت کارایی و تخصص در این حوزه برخوردار باشند. در غیر این صورت ممکن است ups تعمیر نشده و حتی با مشکلات جدی تری نیز مواجه گردد. کارشناسان ارشد تعمیرات ups در شرکت ریزکاران، با بهره گیری از دانش روز دنیا اقدام به بررسی و ترمیم محصول مورد بحث می نمایند.